pondělí 22. září 2014

:: Hotel, Hotel, Congress, Wellness, Bazén, Tenis, Lávka / Broumov


Zas pro změnu něco z tvorby; a mám v plánu otravovat s ukrutně dlouhým příspěvkem, aspoň co se týče obrázků, takže upřímnou soustrast... Ale; už jsem se naučil, jak se tady přerušujou články, tak to snad aspoň nezaplácne celou stránku.

Na počátku, před třemi roky, byla soutěž na Školící středisko zakomponované do firemního hotelového areálu v Broumově. Tehdy se zde vyskytoval jeden hotel a opodál takzvaná Depandance. Nyní je stav takový, že minulý pátek se tenhle barák, nazvaný Congress a Wellness, slavnostně otevíral, přičemž vedle se otevírá jáma na mamuta/bazén, přes ulici je zrekonstruovaný druhý hotel a těsně před otevřením (taktéž slavnostním) je lávka, která oba prostory propojuje. Jako; docela prácička...

Která se rozložila mezi WDS (arch. studie exteriéru a interiéru), INS Náchod (projekt), BSS Broumov (stavba) a investora (s dovolením ho nebudu jmenovat, ikdyž je to víceméně zbytečný).

Nadšenci můžou navštívit facebook, nebo rajče...

Tak takové to tenkrát bylo.


 Stylový hotel, Depandance, a ...


... a tenisový kurt, kterému naším příchodem už neodvratně zvonila hrana

A tady už je pár celkových výkresů. Vypadá to jednoduše, ale cesta k nim byla, tak jak má správnej tvůrčí proces bejt, trnitá a plná slepých uliček. Ostatně je třeba si takovou slepou cestu ohmatat a naznačit "tudy ne, přátelé!". Taky se nenechte zmást představou, že vždy byly nejdřív výkresy a pak se stavělo...
     
Tam vzadu vykukuje ten druhej hotel, nyní zvanej Manor House


Dispozice vypadala nejdřív všelijak, ale nakonec se ustálila do tohoto výsledku. Jsem rád, že se podařilo udržet stylovou čistotu.  


Souběžně s plánováním předchozího se pozornost upřela na Manor (původně Vila Barbara), kterej vypadal takhle...... a takhle.


A teď vypadá takhle ...


... a takhle.


Taky se nakreslilo, jak by měla vypadat spojovací lávka...


No a netrvalo dlouho, a koplo se...A souběžně se to ladilo vevnitř... Při tvorbě vizualizací jsem se málem uklikal (čas od času jsem nějakou někam vypustil), zde se podíváme přímo na výsledek společně se slavnostním otevření:

Výsledeček zvenku 

Nalevo už naplno zuří stavba bazénový části


Pan generální přestřihuje...  A první nedočkavci vtrhávají
A výsledeček zevnitř. Nejdřív je tu hala s barem. 

Pak jsou tady nějaký učebnyA showroomA posilovna


A indoor golfPokojíčky ...... s černobílými koupelnamiA pruhovaný kulatý chodby


Vnutili jsme se na půdu...

No a vedle zuří stavba...  
... a co nevidět se otevře (slavnostně) i lávka. Mimochodem to není špatný pochozeníčko. 


A to je (zatím) konec.... ;-)
Nadšenci můžou navštívit facebook, nebo rajče...

3 komentáře:

 1. Vypadá to tedy pompézně, v čem jste zpracovával návrhy prosím?

  OdpovědětVymazat
 2. Myslíte pompézně?
  Jinak jestli máte na mysli celkové vizualizace zde v příspěvku, tak to je dílo projektanta, a myslím že se jedná o program Cinema.

  OdpovědětVymazat
 3. Je to tento hotel? http://www.hotelveba.cz/?lang=cz ? Je už z dostavěný? Fotky na webu vypadají jako vizualizace. Mají i bazén? Na fotkách není vidět.

  OdpovědětVymazat