pondělí 14. prosince 2015

:: Chlumec a spol.

Tak. Hodnocení bylo asi dost ;-)

Už něco přes měsíc se točí na další sezonu. Takovejhle začátek je vždy trochu nebezpečnej. Člověk si řekne, že si chvíli poleží za pecí - vždyť času dost, ne... A ono najednou půlka února s protivným dotazem cos dělal?... A tomuhle jsem se letos rozhodl čelit, vyhecoval jsem se a zatím jsem objezdil všechno, co nám kauč naházel do termínovky. Slabším momentem jsou zatím pondělí až čtvrtky; na začátku rozcházím únavu a ke konci se zase předem šetřím. Ona to je teda pěkná nálož. Už páteční večerní fotbal, hlavně teď takhle na začátku, mě spolehlivě rozseká. A hned je tady sobota dopoledne... Zatím jsme jeli na dva výběhy na vrstevnicovce plus závěrečnej sprintík na pětce. První byl na Vřešťovským Chlumu a druhej teď v Miletíně. A taky se konal první díl Zimních azimutů u Hoděšovic.

No a ZHL. Klokan kros v elitě (asi potřetí). Den předem mně Vask během výběhu udělal díru do hlavy, že teď je prej IN běhat tak, že ani pomalu ani rychle (jestli jsem si to interpretoval správně). No a tak jsem to teda tak běžel ;-) Čas je teda nic moc, ale dokonce jsem obdržel celej jeden bod.
Veranda. Fuj. Hned v prvním kopci jsem si vzpomněl na svůj závazek z poslední účasti před šesti lety, že už sem nepojedu. No... uběhl jsem to... 

A jako zatím poslední - nedělní sprint v Chlumci. To bylo teda po sobotních zhruba sto minutách v Miletíně, takže předpoklad byl, že to nějak odplazím. No, hele, překvapilo mě to, ale docela mně to odsejpalo a nakonec jsem si vykoledoval celý tři body. A abych taky nevyšel ze cviku, tak tenhle závod jako trénink dobrý, ale ta trať asi mohla bejt lepší. Ikdyž to vypadá, že v prostoru parku se toho moc vymyslet nedá. A když se to třeba srovná s tratí žen tak "děkujeme za ty dary..." ;-)

Postup na jedničku byl překvapivej (čekal jsem hned od startu někam do oblasti K4), jenže severní varianta postupu vedla přes přístupnej prostor, takže po startu prvních se to hned prozradilo. Jinak by to byl ale dobrej postup. Na čtyřku taky dobrý. Očekávatelná úloha, kterou branou do parku. No jo, jenže tím to bohužel až na vyjímku (13-14, 14-15) skončilo. Což je škoda, protože když se člověk trochu dívá na mapu, tak by se tam dala odehrát například i volba do cíle (obdobně jako 3-4), a potom se tam nejokatěji jak může nabízí delší postup zhruba z K4 do oblasti kolem K8, kde by se daly vymyslet i tři varianty (levá, pravá, přes kopec).    

(Jinak když je řeč o nějakejch bodech do ZHL, jo... Aby to na prvním místě zas bylo aspoň trochu zajímavý, tak bych navrhoval změnit bodování DE z prvních deseti na jenom prvních sedm. 1.místo 10 bodů, 2. (8b), 3.(6b), 4.(4b), 5.(3b), 6.(2b), 7.(1b) Jen takovej nápad...)    

Žádné komentáře:

Okomentovat