úterý 29. dubna 2014

Stavěl štafety myslivec?

Ledva jsem se zrušil na rychnovským krajáku, přebalil jsem tornu a následoval přesun do Litovle/Červenky, kde jsem se napral a téměž okamžitě po příjezdu k Piškotovi zavřel oči (přičemž se mně podařilo proplížit skrz tradiční moravskou slivovicovou hlídku). Ráno jsem potom s obavou sledoval, jak se čerstvým rodičům vždy rapidně sníží IQ ;-), okoukl jak jdou Piškotovi práce na pozemku a jelo se na ty štáfle.

Na místě jsme pak doplnili partu z nočáku a vzhůru do těch hustníků. Jako prodírání zelenou a žlutou jsem za tenhle víkend dost slušně natrénoval si myslím... Jako třeba hned na jedničku. Tak ta byla přísná, hlavně jsem úplně nevěděl jakou technikou na ni... No nakonec došlo na KPL (koukám po lampionu) a měl jsem ji ;-) Dvojka - blbá chyba; musel jsem být těsně u ní. Potom to chtělo víceméně vypnout mozek a před každým posedem zbystřit, jestli na něm není kontrola... Pak opět přepnout z autopilota - hustníky, kopec, divácká, hustníky a cíl. A tentokrát odměnou bylo pár bodů, konkrétně celých 8. Veliká škoda, že neběžela třetí štafeta. A to mohl běžet v podstatě kdokoliv, dokonce jsme koketovali s myšlenkou, že by to běžely holky...Z trati mám takovej dojem, jako kdyby ji stavěli dva lidi. První by mohl být asi elitní závodník a zároveň "hajzl stavitel" (jako já; musím přiznat, že taky se u mě vyskytují kontroly trochu na náhodu jako konec rejhy nabíhanej z druhý strany; já vím, asi by to nemělo být, ale někdy si nemůžu pomoct...). Druhýho bych odhadl na H12 nebo myslivce - velkého milovníka posedů. Charakteristická ukázka - jeden postavil postup 16-17 a druhej 17-18. jestli to byl jeden člověk, tak tomu nerozumím. A jeden detail, kterej mě dost namíchl. Vést postup těsně kolem včelína nepokládám úplně za košér. Jinak, lehko se kritizuje, jsou tam evidentní fauly, ale ten les zas tak jednoduchej není. Kolem shromaždiště úplně skvělej, a přijde mi, že mohl být ještě víc využitej (třeba za dvojkou). Ale co dál? Možná bych to netahal na čtyřku, tam mně to přišlo takový zbytečný, zase kolem sedmičky to bylo taky zajímavý. No, nevím. Možná si s tím trochu víc pohrát...

1 komentář:

  1. Já bych si teda mnohem víc pohrál s farstama - na prvním úseku (aspoň co jsem vyčetl z mezičasů) jsme měli všichni společnou trať až prakticky do 4. kontroly (na ní byla první farsta, ovšem postup se zásadně nelišil - kolem včelína šli všichni). A když se dívám na tvůj úsek, tak byl mnohem mapově náročnější než ten první. Přitom terén nabízel v některých částech mnohem víc, než bylo stavitelem využito.

    OdpovědětVymazat